طوطی عروس
فروش طوطی عروس
انواع نژاد طوطی عروس هلندی + عکس
خاکستری (Grey) :

رنگ خاکستری طبیعی و رایج ترین رنگ در حیات وحش می باشد که دارای بدنی خاکستری با زمینه سفید در بالها ، سر زرد رنگ و گونه های نارنجی است ، پرهای تاج ممکن است خاکستری یا زرد باشند. نر ها دارای پرهایی کاملا خاکستری و سری به رنگ زرد روشن بوده اما ماده دارای سری مایل به رنگ خاکستری است و در زیر دم خود پرهای زرد رنگ راه راه مشاهده می شود ، لازم به ذکر است که مشخصات فوق بعد از پر ریزی اولیه صدق می کند


طوطی عروسی at  عروس هلندیتعیین جنسیت /لوتینو (Lutino) :

بدن زرد رنگ با سری به رنگ زرد که رنگ سر از بدن تیره تر می باشد . بدن می تواند سفید به نظر آید. هر دو جنس گونه های نارنجی روشنی دارند که این امر تشخیص نر و ماده را سخت می کند. لوتینو یک رنگ بسیار رایج در میان عروس های هلندی می باشد که البته یکی از زیباترین عروسها در میان سایر نژاد ها است.
• لازم به ذکر است مو نداشتن پشت سر (پشت تاج) در اکثر نژادهای لوتینو طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد

برای تعیین جنسیت لوتینو ها ابتدا باید از بالغ بودن عروس اطمینان حاصل کنید ، یکی از روشهای تشخیص جنسیت بر اساس تشخیص رنگ در پرها است که بعد از اولین پرریزی به طور کامل جنسیت آنان از طریق پرها قابل تشخیص است :

عروس نر دارای پرهای سفید که معمولا در انتهای آنها رنگ زرد قابل تشخیص است و رنگ دم آنها لیمویی کم رنگ است و پرها فاقد هر گونه لک و علامتی دایره ای و خال خال هستند.
اما ماده بر خلاف نر در قسمت شاه پرهای بالهای خود لکه هایی دایره ای یا خال خال به رنگ زرد دارد و همچنین در کنار دم لیمویی رنگ شاهد خط چین هایی در بین چهار دم پایین عروس ماده ی لوتینو خواهیم بود.

عکس زیر نمونه ای از چند لوتینو می باشد /

 /

 /

 /


دارچینی (Cinnamon) :

رنگ پرهای بدن بسیار روشن و اغلب برنگ قهوه ای روشن می باشد . سر به رنگ زرد و گونه ها برنگ نارنجی می باشند.
نقره ای (Silver) :

در حقیقت بسیار شبیه نژاد خاکستری است به جز اینکه بدن برنگ سفید ( نزدیک به سفید ) می باشد . ماده ها دارای گونه کدر تری هستند.ابلق (Pied) :

در این گونه ۷۰% رنگ بدن زرد یا سفید و ۳۰% رنگ بالها ابلق نشانه یک عروس هلندی ابلق تمام عیار است . نرها و ماده ها بسیار شبیه هم می باشند و تشخیص جنسیت از روی رنگ پرنده سخت است


مرواریدی یا گلباقالی (pearl) :صورت سفید (Whiteface) : در عروس هلندی صورت سفید یا وایت فیس رنگ بدن خاکستری تیره و رنگ صورت سفید و رنگ کاکل خاکستری روشن است و در حقیقت از لحاظ رنگ آمیزی شبیه خاکستری است با این تفاوت که پرهای صورت به جای زرد ، سفید بوده و گونه ها رنگی نیست . تعیین جنیست وایت فیس از ظاهر تقریبا به نژاد خاکستری شبیه است. وایت فیس ها معمولا قیمت بالاتری نسبت به بقیه عروسها دارند.
وایت فیس ها دارای زیر شاخه هایی هستند که در عکس تکمیلی انواع عروسها میتوانید مشاهده کنید ، مانند : صورت سفید مرواردی (Whiteface pearl) ، صورت سفید ابلق (Whiteface pied) و …آلبینو (Albino) : آلبینوی مطلق ترکیبی از عروس هلندی وایت فیس و لوتینو است که در این حالت ژن وایت فیس ، رنگ های زرد و نارنجی گونه را از بین برده و از طرفی ژن لوتینو رنگ سیاه و سفید را از بین می برد که نتیجه ی آن یک آلبینوی چشم قرمز می شود که تعیین جنسیت کمی مشکل هست و تقریبا نمی توان از روی ظاهر پرنده تشخیص داد. این گونه به رنگ سفید خالص با پرهای سفید یکدست و چشم های قرمز می باشد و بسیار کمیاب هستند و در اثر یک نوع جهش در عروس هلندی خاکستری معمولی به وجود آمده است و خلاف سایر انواع عروس هلندی که گونه ها و پرهای کاکل رنگی هستند در این پرنده رنگ گونه و کاکل سفید است. معمولا نژاد آلبینو به عنوان یکی از زیباترین و پرطرفدارترین نژاد عروس هلندی در میان پرورش دهندگان طوطی و دارندگان عروس هلندی ها شناخته می شود که از جمله دلایل محبوبیت و قیمت بالای این نژاد از نایاب بودن آنهاست.
Tag's: نژاد عروس ,نژاد طوطی ,عروس هلندی ,نژاد هلندی ,طوطی زیبا
. محسن . سه شنبه هجدهم مهر ۱۳۹۱ . 20:6
ABOUT

من محسن هستم اهل آمل ، مهندس معمار و عاشق پرندگان . 1 سالی میشه که به پرورش طوطی عروس رو آوردم .
در این وبلاگ هر از چند گاهی اطلاعاتی در مورد طوطی عروس و تصاویر این پرنده دوست داشتنی را برای شما علاقه مندان به نمایش می گذارم

mohsen.babaeii@yahoo.com
TAGS
OTHER
Online User

ابزار هدایت به بالای صفحه

کد آمارگیرتماس با ما

ابزار تماس با ما

قالب وبلاگ